sobota, 23 maja 2015

Pomaluj świat dzieci w Ghanie

Po drugiej stronie bambusowego płotu mieści się miejsce niezwykłe, przedszkole im. Janusza Korczaka w Ghanie. Być może niektórzy już o nim słyszeli,a jeśli nie to z pewnością jeszcze usłyszycie. Od 17 miesięcy to bezpieczne miejsce, edukacyjna przystań dla dzieci i miejsce radości dla ich matek. Ponad 2 lata temu dzięki inicjatywie, którą nazwałam Pomaluj świat dzieci w Ghanie i rzeszy ludzi, którzy zdecydowali się dorzucić kilka groszy, kawałek energii, czasu, zaangażowaniu i dzięki cięzkiej pracy mieszkańców niewielkiej wioski na południu Ghany, zwanej Duadze udało się stworzyć nasze przedszkolne królestwo. 80 maluchów rozkrzyczanych, roześmianych, zapłakanych zawsze pełnych życia i energii, której często nam dorosłym brakuje ma swoje miejsce na ziemi. Zapytacie czy to przedszkole na miarę europejską, odpowiem NIE!!! wciąż uczymy się uczyć, kochać i troszczyć jeden o drugiego, ale staramy się by było to miejsce wyjątkowe. 
Dzięki niezwykłym ludziom, którzy pracują na tym krańcu świata, każdego dnia zabierają nasze maluchy do świata pełnego kolorów, liczb i liter, troszcząc się o ich rozwój intelektualny i emocjonalny. Dbając o pełne brzuszki i smakowe, owocowe doznania każdego piątku. Sama się przekonałam, że praca to nie łatwa. Cierpliwość, wytrzymałość na wszelkie doznania testowana jest każdego dnia, ale poczucie że zaangażowanie, pomoc i podarowanie kawałka siebie na rzecz drugiej osoby może coś zmienić, wpłynąć na jego życie, poczucie że wraz z Wami mogę dbać o te maluchy, dając im szanse na odrobinę dzieciństwa, radości,skrawek miłości jest jak dynamit, który dodaje sił.
"Głęboko wierzę, że jeśli dzieci zostaną wyposażone w niezbędne narzędzia, aby osiągnąć sukces, to odniosą go ponad nasze oczekiwania."

Już wkrótce kilka ciekawych niespodzianek, nowych inicjatyw w ramach naszej akcji POMALUJ ŚWIAT DZIECI W GHANIE. Bądźcie z nami!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie ma świąt bez harmattanu

Obiecałam post o świątecznej niespodziance w naszym przedszkolu, mimo, że już zanurzamy się w Nowym Roku i zapominamy o świątecznych smaczk...